HP Color LaserJet Enterprise MFP M480f
| Stok | Tersedia (10) |
| Kategori | Mesin Warna |
HP Color LaserJet Enterprise MFP M480f
HP Color LaserJet Enterprise MFP M480f
- A4 Color LaserJet Laser Printer, Perfect for Business
- Print, copy, scan, fax
- Up to 29 ppm (black) and 29 ppm (color)
- 2 Hi-Speed USB 2.0 Host,1 Hi-Speed USB 2.0 Device,Ethernet
- Duplex Printing,Energy Efficient,Strong Security
Spesifikasi
| Metode Cetak | Laser |
| Maks. Resolusi | Up to 1200 x 1200 dpi |
| Kecepatan Cetak B/W | 29 |
| Kecepatan Cetak Warna | 25 |
| Bahasa | HP PCL 5, HP PCL 6, HP Postscript Level 3 (Emulation), Native PDF |
| Duplex Printing | Available |
| Scanner Function |
|
| Copier Function |
|
| Facsimile Function |
|
| Maks. Besaran Kertas | A4 |
| Prosessor | 800 MHz |
| Memori Standar | 16 MB |
| Konektivitas |
|
| Power Consumption |
|
| Dimensi Produk | 41.7 x 39.9 x 47.2 cm |
| Berat Produk | 23.2 kg |
| Lain-lain |
|
HP Color LaserJet Enterprise MFP M480f
| Berat | 23000 gram |
| Kondisi | Baru |
| Dilihat | 1.018 kali |
| Diskusi | Belum ada komentar |
Canon iR C3226i
Machine Type : Colour Laser Multifuntional Function : Print , Copy , Scan , Send , Store and Fax Control Panel : 7 inch Memory : 2 GB ( RAM ) Storage : 30 GB Connection : 1000 Base-T / 100 Base-TX / 10 Base-T , Wireless LAN , Other : USB 2.0 ( Host…
*Harga Hubungi CSCanon iR-ADV DX C5800i Series
Machine Type : Colour Laser Multifuntional Function : Print , Copy , Scan , Send , Store and Fax Control Panel : 10 inch Memory : 2 GB ( RAM ) Storage : 256 GB Connection : 1000 Base-T / 100 Base-TX / 10 Base-T , Wireless LAN , Other : USB 2.0 ( Host…
*Harga Hubungi CSEpson WorkForce Pro WF-C5890
25ipm fast print speed High-speed auto-duplex printing Energy saving: Low TEC of just 0.2kWh Robust security features to safeguard confidential documents Cloud and Mobile Solutions for enhanced connectivity Copying: Copy Speed:ISO 29183, A4 (Simplex): Up to 22 ipm / 22 ipm ISO 24735, A4 (1:1): Up to 22 ipm / 22 ipm ISO 24735,…
*Harga Hubungi CSHP Color LaserJet MFP E77825/E77830
HP Color LaserJet MFP E77825 Specs Keterangan Type HP Color LaserJet MFP E77825/E77830 Ukuran kertas Max A3 Control panel 8 inc speed 25 ppm / 30 PPM Resolusi scan Up to 600 x 600 dpi Resolusi print Up to 1200 x 1200 Memory 6 GB Processor speed 1,2 GHz Dimensions (W x D x…
*Harga Hubungi CSHP Color LaserJet Managed MFP E786 series
Spesifikasi HP Color LaseJet Managed MFP 786 series : Speed copy / print (Color/Mono) : 25 ppm Scan speed (A4 color dan mono) : 120 ipm (simplex), 240 ipm (duplex) ADF capacity : 200 lembar Print resolusi : Up to 1.200 X 1.200 dpi Print teknologi : Laser Print cartridges number : 4 (1 each…
*Harga Hubungi CSSamsung SL-X4250
Product Type Multifunction Printer Printer Type Laser Multifunction Printer Condition New Paper Size A4/A3 Colour Colour & Black & White Interface Connection LAN, USB Print Resolution 1 200 x 1 200 dpi Scan Speed Up to 45 ipm Print Speed (CPM) Up to 25 ppm Functions Print/Copy/Scan/Fax Control Panel 10.1″ Colour Touch Panel LCD Mobile…
*Harga Hubungi CS